Ludzie Stowarzyszenia

A_NawratAnna Nawrot – założyciel stowarzyszenia i jego główny napęd rozwojowy.
Społecznik wierzący, że wszystkie problemy mają gdzieś swoje dobre rozwiązanie. Z wykształcenia magister socjologii Uniwersytetu Śląskiego i absolwent studiów podyplomowych z zakresu Integracji Europejskiej Wyższej Szkoły  Europejskiej im ks. Józefa Tischnera. Posiada 10 letnie doświadczenie z zakresu zarządzania projektami społecznymi w tym projektami innowacyjnymi, międzynarodowymi, projektami finansowanymi z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Komisji Europejskiej o budżecie przekraczającym 1 000 000 zł. Uczestniczyła w licznych kursach międzynarodowych, szkoleniach, konferencjach, wizytach studyjnych, wiele z nich sama prowadziła i organizowała. Specjalizuje  się w projektach społecznych, które bezpośrednio dotyczą konkretnych ludzi, społeczności, wprowadzają w życiu ludzi  konkretne zmiany, niwelują problemy i wykluczenie społeczne. 

I_TomeczekIreneusz Tomeczek – wiceprezes stowarzyszenia
Siła porządku, spokoju i naukowej precyzji. Magister socjologii ogólnej. Pracuje na co dzień w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., gdzie zajmuje się realizacją projektu Regionalny Ośrodek EFS Katowice jako animator i doradca kluczowy. Wcześniej pracował przy realizacji kilkunastu projektów dla różnych grup społecznych, był również konsultantem Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej i Europe Direct Katowice. Doktorant socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie zajmuje się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem, administracją i etyką zawodową. W swej pracy naukowej zajmuje się: teoriami kierowania, społeczną odpowiedzialnością biznesu, zrównoważonym rozwojem, etyką administracji. Trener o kwalifikacjach na poziomie 5EQF. W wolnych chwilach zajmuje się kuchnią, szczególnie przygotowywaniem domowych wędzonek. Szczęśliwy mąż i ojciec.

M_JankowskaMarzena JankowskaTrener biznesu, coach, konsultant HR. Właściciel firmy doradczo-szkoleniowej KOMILITON Trening i Rozwój. Wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Ekonomii Etycznej Pro Ethica. Kierownik ds. szkoleń w firmie Otawa Group Sp.J. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim, Szkoły Trenerów Metrum w Katowicach,studiów podyplomowych Zarządzanie Projektem – Akademia Project Managera (WSB WZ Chorzów) oraz Szokły Coachingu Menedżerskiego (Moderator Wrocław). Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu Twardości Psychicznej (hardiness). W Pro Ethica zapewnia wysoką jakość zajęć prowadzonych metodami aktywizującymi uczestników. Prowadzi grupy wsparcia i warsztaty umiejętności miękkich.
 

H_WicharyHelena Wichary – członek komisji rewizyjnej
Z zawodu mikrobiolog, genetyk, pracownik naukowy- doktor nauk przyrodniczych Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej, Polskiej Akademii Nauk – obecnie na emeryturze. Pomysłodawca i główny motor działań stowarzyszenia aktywizujących i wspierających osoby starsze. Koordynuje wolontariat seniorów i liczne inicjatywy społeczne. Prowadzi zajęcia z ogrodnictwa i rękodzieła (jej pasją jej haftowanie). Prywatnie śląska babcia – koordynatorka projektu szycia strojów śląskich.
 

E_GliwickaEdyta Wawrzyńczyk – członek komisji rewizyjnej.
Magister Historii Uniwersytetu Śląskiego. W stowarzyszeniu od 2009 roku obecnie kierownik Centrum Pomocy i Aktywności Osób Starszych Zajmuje się głównie pracami organizacyjnymi, biurowymi  i administracyjnymi, bez której Stowarzyszenie nie mogłoby sprawnie działać.   Robi przepiękne kartki okolicznościowe i zdjęcia. Większość zdjęć z działalności Stowarzyszenia, które podziwiacie na naszej stronie jest właśnie jej autorstwa..

 

 

Małgorzata Depta – Chamera – główna księgowa

Stowarzyszenia. Wykonuje niezwykle ważną pracę, bez której nie byłoby zajęć w Centrum. Biegła w trudnych dla reszty zespołu niuansach liczbowych i meandrach księgowości. Uśmiechnięta, sumienna, profesjonalna. Zawsze służy radą i ratunkiem w sytuacji trudnej i niemal nierozwiązywalnej 

A_KolodziejAgata Kołodziej, absolwentka AWF Katowice. Osoba oddana swojej pracy, dba, aby seniorzy poczuli swoje ciało, dbali i szanowali je. Potrafi umiejętnie przekonać do ćwiczeń fizycznych. Dba, aby uśmiechem motywować do większego wysiłku.

 

 

 

damian_szoltysikDamian Szołtysik – Emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, globtroter i najbardziej aktywny senior Stowarzyszenia. Prowadzi zajęcia z gimnastyki organizuje liczne wyprawy i zajęcia sportowe. Człowiek uśmiechu, energii, pomocy. Bardzo wrażliwy na potrzeby innych. Dzięki niemu Stowarzyszenie prowadzi program zdrowotnej aktywizacji i rehabilitacji seniorów.

 

 

D_Pospieszczyk

Dorota Pośpieszczykartystka z duszą społecznika. Jak tworzyć piękno, rozwijać pasje, służąc potrzebującym. Na co dzień pracownik socjalny i bardzo sobie ceni kontakt osobisty z ludźmi, szczególnie wtedy, gdy spotkane osoby mają pasje i chcą poszerzać swoje zainteresowania.Od wielu lat prowadzę szereg zajęć o charakterze plastyczno – twórczym i pomagam w rozwijaniu talentów, bo stoję na straży opinii, że każdy z nas może zrobić coś pięknego! Podczas twórczych spotkań sama wiele się uczę, co motywuje mnie jeszcze bardziej do poszukiwania nowych, niecodziennych rozwiązań.

magda_cogiel

Magdalena Koszembar- Cogielukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu śląskiego w Instytucie Sztuki w katedrze Grafiki z wyróżnieniem.  Od lat zajmuje się działalnością artystyczną, malarstwem grafiką i rysunkiem. Przez lata prowadziła zajęcia z plastyki jako nauczyciel i wychowawca, pracowała zarówno z dziećmi jak i młodzieżą oraz seniorami. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i grupowe między innymi: wystawa prac malarskich i rysunkowych w salonie rękodzieła artystycznego „Opus sicut  Panis” w Chorzowie, Wystawa indywidualna na UŚ „ Maski” oraz indywidualna wystawa grafik „Dwie osobowości, dwie twórczości, jedna pasja” w galerii sztuki „Gala” w Chorzowie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie. Możliwość pracy w jako instruktor artystyczny stała się dla mnie nie tylko obowiązkiem ale i czystą przyjemnością. Jest wyjątkowa sposobność do wymiany myśli artystycznej. Bardzo cieszą mnie postępy artystyczne wszystkich uczestników, które dokonują się w sposób zaskakujący, możliwe, iż jest to wynik prawdziwego zaangażowania i szczerej serdeczności wszystkich naszych Pań artystek.

Henryk Szantulanauczyciel informatyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach i przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Poligraficznych w Katowicach. Wykładowca w Stowarzyszeniu Komputer i Sprawy Szkoły KISS w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Techniki (specjalność nauczycielska). Doskonalił swoją wiedzę i umiejętności na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, gdzie ukończył szereg studiów podyplomowych. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, jeden z pierwszych egzaminatorów ECDL. Uczestniczył i organizował liczne szkolenia o charakterze informatycznym. Autor licznych publikacji. Prowadził zajęcia ze studentami jako nauczyciel akademicki oraz z dorosłymi na Studiach Podyplomowych i Szkołach Policealnych. Posiada doświadczenie jako programista i administrator systemów finansowo-księgowych, ewidencji środków trwałych. Prowadzenie zajęć z grupą emerytów nie jest proste, wymaga innego podejścia prawie indywidualnego do każdego kursanta. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, cenne jak każde inne. Mam nadzieję, że grupa jest zadowolona i coś z zajęć "wyniosła".

S_LapshinSergey Lapshinlingwista, absolwent Państwowego Uniwersytetu w Tjumeniu – stolicy Syberii Zachodniej, skąd pochodzi. Uczestniczył w Programie Wymiany Pedagogicznej w Niemczech, gdzie pracował w ośrodkach szkolnych jako asystent nauczyciela języka rosyjskiego. Absolwent studiów z zakresu komunikacji międzykulturowej Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce.  W projekcie Dostajesz Dajesz poprowadzi kurs kulturalno-językowy. Dzieli się wiedzą o rodzinnym kraju – Rosji, a także przybliża naszego zachodniego sąsiada – Niemcy. W stowarzyszeniu pełni również funkcje filmowca- dokumentalisty i fotografa.

 

 

monika_strasz

Monika Strasz – fizjoterapeutka, absolwentka Sląskiego Uniwersytetu Medycznego z wieloletnią praktyką zawodową. W Stowarzyszeniu prowadzi gimnastykę zdrowotną i rehabilitacyjną dla osób starszych zmagających się z problemami zdrowotnymi.  Osoba niezwykle ciepła, ale też pełna energii i pomysłów na nowe projekty. Uczestniczy prowadzonych przez nią zajęć bardzo ją cenią za jej wysokie wymagania, ale też troskę o ich zdrowie i kondycję fizyczną.

Hanna Pudło

 

 

Hanna Pudło – dietetyk. Ukończone studia o specjalności Dietetyka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale rozwija swoje umiejętności, prowadzi badania w dziedzinie dietetyki, bierze czynny udział w konferencjach naukowych. Prowadzi szkolenia z zakresu dietetyki dla osób w każdym wieku. Przykłada dużą wagę do indywidualnego podejścia do diety. Entuzjastka zdrowego stylu życia. Kocha gotować, odkrywać nowe smaki i produkty.

tomekTomasz Kitel – absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Z zamiłowania fotograf i podróżnik. Nowoczesny górnik – koordynator pracy przewodników po zabytkowej kopalni węgla kamiennego Guido. Funkcja w Stowarzyszeniu – uśmiechnięty optymista, fotograf, wizjoner, twórca strony internetowej i posterów promocyjnych. Cierpliwie naprawia nam wszelkie usterki komputerowe i uczy seniorów i seniority obsługi komputera i cyfrowej obróbki zdjęć.

 

 

 

 

 

beata

Beata Łukaska – wykształcenie rolnicze i umiejętności ogrodnicze i organizacyjne sprawiły, że od września 2015 Beata wsparła szeregi ludzie Stowarzyszenia przychodząc z odsieczą przy zakładaniu i pielęgnowaniu ogrodów społecznych i sadzeniu róż na rzecz podkreślenia godności osób starszych. Radosna i chętna do pracy, ostoja spokoju w trudnych momentach. Energicznie pracuje z łopatą ogrodową i precyzyjnie z komputerem i segregatorem prowadząc dokumentację Stowarzyszenia.

 

 

 

A_Szczurek

Agnieszka Szczurek – prowadzi zajęcia Klubu Babci, Dziadka i Wnusia. Z wykształcenia magister teologii. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od trzech lat szczęśliwa mama (na pełnym etacie). Jej zainteresowania to sztuka (muzyka i malarstwo), pedagogika, psychologia, podróże.


 

 

Antonina Majnusz – z pasją prowadzi zajęcia Perfekcyjna Pani Domu, zarażając zamiłowaniem do domowych wypieków, własnoręcznie robionych konfitur i przetworów oraz smacznych potraw na różne okazje. Bardzo chętna do niesienia pomocy i dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą

Jadwiga Kowalik – pasjonatka szeroko pojętej sztuki, miłośniczka malarstwa i prac rękodzielniczych, organizatorka wystaw i wernisaży prac malarskich z doskonałym podejściem do ludzi, "rzeczy niemożliwe załatwia od ręki", zaraża optymizmem i chęcią do działania