Przedpremierowy pokaz strojów śląskich na Ficynusie

W piątek 29.05.2015 nasze dzieciaki miały pierwszy wspólny pokaz. Kosztowało nas to mnóstwo energii, zmęczenia i wzruszeń. 

Wielkie podziękowania dla Boga, który nas do tego momentu doprowadził, cześć pragnę oddać mojej prababci i babci, które przez lata „obleczone po chopsku” dumnie spoglądały na nas z fotografii na „byfiju” i stały się inspiracją dla tego projektu. 

Mojej mamie – Helenie Wichary, która od lat marzyła by w naszej rodzinie kontynuować zwyczaj fotografowania się w strojach śląskich i włożyła mnóstwo pracy, by to marzenie zrealizować – i to z właściwym dla siebie kunsztem!
Fundatorowi – Towarzystwu Iinicjatyw Twórczych „ę”, które w ramach Programu Seniorzy w Akcji Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności dofinansowało to przedsięwzięcie. Bóg jeden wie z jakim uporem i jak długo szukaliśmy kogoś, kto uwierzy w ten projekt i pomoże nam urealnić nasze marzenia!
Dziękuję wszystkim Paniom, które wiele miesięcy pracowały nad tymi strojami – szyły, malowały fartuchy i wykonywały wianki i korale. Szczególnie Magdzie Koszębar Cogiel, która zarwała niejedną majową noc, by fartuchy i wstążki uzyskały należną im świetność.
Dziękuje wszystkim, którzy wspierali nas swoją energią i mądrą radą w pokonywaniu trudności projektowych i doprowadzili nas do tego momentu.
Wreszcie wielkie podziękowania dla naszych dzieciaków – wspaniałej 14-stki, która z naturalnym wdziękiem i radością sprawia, że stroje naszych babć znów ożywają! 
Wszystkich, którzy chcą z nami dzielić naszą dumę ze śląskich korzeni zapraszamy na procesję Bożego Ciała do Starej Bykowiny, 13 czerwca będziemy na industriadzie na Ficynusie, a 26 czerwca podsumowujemy projekt w Centrum Inicjatyw Społecznych „Stara Bykowina”.

logo_swa_300dpi_cmyk